دوشنبه , ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
خانه / آلزایمر / آلزایمر (قسمت پنجم)

آلزایمر (قسمت پنجم)

بیماری آلزایمر قسمت 5
بیماری آلزایمر قسمت ۵

آلزایمر (قسمت پنجم)

آخرین تحقیقات در زمینه پیشگیری از آلزایمر

اخیراً محققان آمریکایی با بررسی نتایج یک پژوهش دریافته‌اند که داروهای فشار خون که برای درمان بیماران مبتلا به فشار خون بالا استفاده می‌شود، خطر بروز آلزایمر را در افراد کاهش می‌دهد.

 

پیشگیری از بیماری آلزایمر
پیشگیری از بیماری آلزایمر

همچنین پژوهشگران دانشگاه ام آی تی آمریکا یک قدم در راه درمان بیماری برداشته‌اند. آنها با تابش ال ای دی دارای بسامد ۴۰ هرتز برروی موش‌های آزمایشگاهی به نتایج مثبتی دست یافته اند.

پژوهشگران دانشگاه پزشکی شیکاگو با بررسی عادت غذایی ۶۰۰۰ نفر دریافتند که آن دسته از افرادی که دچار مشکلات فراموشی و نظایر آن نیستند، در عادت غذایی خود غذاهای سرشار از ویتامین ای گنجانده‌اند. ویتامین ای، رادیکال‌های آزاد را که محتملاً می‌توانند به سلول‌های مغز آسیب بزنند، مهار می‌کند.

برای پیشگیری از آلزایمر به چه ویتامین هایی نیاز داریم؟

همانگونه که گفته شد دمانس (زوال عقل) به رغم درمان دارویی، پیشرونده است. بخش قابل توجهی از بیماران مبتلا به مراقبت نیاز دارند و نگهداری از این بیماران فشار سنگینی به خانواده ها وارد می شود. به همین دلیل در کشورهای پیشرفته مراقبت های خوبی در منزل به بیماران ارائه و سپس بیماران به موسساتی که بسیار امکانات پیشرفته دارند، منتقل می شوند.

در واقع، مراقبت از این بیماران صرفا خانوادگی نیست، بلکه یک مسئولیت اجتماعی است. درحال حاضر درمان‌های دارویی و اقدام‌های مراقبتی و توانبخشی از قبیل تمرین‌های بدنی، موسیقی، ماساژ، هنر، عطر و كاردرمانی برای كنترل روند پیشرفت بیماری، حفظ توانمندی‌های جسمی و ذهنی موجود، افزایش توانایی‌های شناختی و مهارت‌های حركتی در حد امكان، بهبود مشكلات رفتاری و در نهایت ارتقای كیفیت زندگی بیمار انجام می‌شود.

درباره‌ی Koorosh86

حتما ببینید

آلزایمر قسمت دوم

آلزایمر (قسمت دوم )

آلزایمر (قسمت دوم) به طور كلی این بیماری ۳ مرحله دارد؛ در مرحله اول یا …

آلزایمر(قسمت اول)

آلزایمر (قسمت اول) بیماری آلزایمریا بیماری فراموشی که به اختصار آلزایمر خوانده می‌شود، یک نوع اختلال عملکرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *